ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ CIVIS ΕΩΣ 7/11/2023

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ CIVIS  ΕΩΣ 7/11/2023

ΔΗΛΩΣΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ BIPS CIVIS ΕΩΣ 7/11/2023

1. Το σεμινάριο Multicultural and multilingual Mediation: Second or/and foreign Language Acquisition on the example of the German language συνδιοργανώνεται από 5 πανεπιστήμια και περιλαμβάνει 10 διαδικτυακά μαθήματα και ένα δια ζώσης workshop στη Μαδρίτη κατά το διάστημα 27-31 Μαΐου 2024!

Συμμετοχή μπορούν να δηλώσουν μεταπτυχιακοί φοιτητές/τριες και προπτυχιακοί φοιτητές/φοιτήτριες που έχουν ολοκληρώσει το 3ο έτος των σπουδών τους! Το σεμινάριο πραγματοποιείται στα γερμανικά και αναγνωρίζεται υπό την προϋπόθεση επιτυχούς ολοκλήρωσης τους για τους φοιτητές/φοιτήτριες ως μάθημα του Hauptstudium και για τους μεταπτυχιακούς ως μεταπτυχιακό μάθημα!

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε εδώ

Για τυχόν απορίες απευθυνθείτε στην καθ. κ. Άννα Χήτα achita@gs.uoa.gr

2. Το σεμινάριο Refugees, migrants ans exiles in german and comparative literature  συνδιοργανώνεται από 9 πανεπιστήμια και 12 καθηγητές, ενώ περιλαμβάνει 10 διαδικτυακά μαθήματα και 1 Workshop στις Βρυξέλλες μεταξύ 13-17 Μαΐου 2024!

Συμμετοχή μπορούν να δηλώσουν υποψήφιοι/ες διδάκτορες, μεταπτυχιακοί φοιτητές/τριες και προπτυχιακοί φοιτητές/φοιτήτριες που έχουν ολοκληρώσει το 3ο έτος των σπουδών τους! Το σεμινάριο πραγματοποιείται στα γερμανικά και αναγνωρίζεται υπό την προϋπόθεση επιτυχούς ολοκλήρωσης τους για τους φοιτητές/φοιτήτριες ως μάθημα του Hauptstudium και για τους μεταπτυχιακούς ως μεταπτυχιακό μάθημα!

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε εδώ

Για τυχόν απορίες απευθυνθείτε στην καθ. κ. Κατερίνα Καρακάση kkarakassi@gs.uoa.gr