ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ CIVIS-ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

Το σεμινάριο Multicultural and multilingual Mediation: Second or/and foreign Language Acquisition on the example of the German language συνδιοργανώνεται από 5 πανεπιστήμια και περιλαμβάνει 10 διαδικτυακά μαθήματα και ένα δια ζώσης workshop στη Μαδρίτη κατά το διάστημα 27-31 Μαΐου 2024!

Συμμετοχή μπορούν να δηλώσουν μεταπτυχιακοί φοιτητές/τριες και προπτυχιακοί φοιτητές/φοιτήτριες που έχουν ολοκληρώσει το 3ο έτος των σπουδών τους! Το σεμινάριο πραγματοποιείται στα γερμανικά και αναγνωρίζεται υπό την προϋπόθεση επιτυχούς ολοκλήρωσης τους για τους φοιτητές/φοιτήτριες ως μάθημα του Hauptstudium και για τους μεταπτυχιακούς ως μεταπτυχιακό μάθημα!

Εκδήλωση ενδιαφέροντος ως και 31/10/2023

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε εδώ: https://civis.eu/en/civis-courses/multicultural-and-multilingual-mediation-second-or-and-foreign-language-acquisition-on-the-example-of-the-german-language-1?fbclid=IwAR3ZCKGLofnsPYTGZ_n6cKvJLWUmA5x3HZzgy1FkEjtPQr7LMSiCKk2sqgM

Για τυχόν απορίες απευθυνθείτε στην καθ. κ. Άννα Χήτα achita@gs.uoa.gr